Wstałam, aby otworzyć miłemu memu,
a z rąk mych kapła mirra,
z paclów mych mirra drogocenna
- na uchwyt zasuwy.
Pieśń nad Pieśniami (Pnp 5, 5)
Tam dawali Mu wino zaprawnione mirrą,
lecz On nie przyjął (Mk 15, 23)
I tak powiedział Pan do Mojżesza: "Weź sobie
najlepsze wonności: pięćset syklów obficie płynącej
mirry, [...] I uczynisz z tego święty olej do
namaszczania.
Księga Wyjścia (Wj 30, 22-23)
Mirra to wonna żywica o właściowościach antyseptycznych i przeciwbólowych. Wykorzystywana była już w starożytności jako lekarstwo w chorobach układu pokarmowego, oddechowego i rozrodczego. Jest też składnikiem kadzidła używanego podczas liturgii.
W Biblii ten cenny składnik pojawia się zarówno w kontekście religijnym, jak i cielesnym. Mirra to dar, składnik świętości, ale też bliskość i pokusa. W Księdze Wyjścia ta „najlepsza wonność” to składnik świętego oleju do namaszczania, którego skład przekazał Pan Mojżeszowi, w Ewangelii wg św. Mateusza to jeden z trzech darów dla Dzieciątka Jezusa. Z kolei, w Księdze Estery czytamy, że kobiety przed spotkaniem z królem Aswerusem przez sześć miesięcy namaszczane były olejkiem mirrowym, a w Księdze Przysłów, Przeciw Uwodzicielce, uwodzicielka kusi młodzieńca również za pomocą pościeli skropionej mirrą. Także w Pieśni na Pieśniami mirra to balsam kojarzony z kobiecością, pokusą i fizyczną bliskością. Dla Oblubienicy jej Oblubieniec to woreczek mirry wśród jej piersi położony.
Seria Kosmetyków Biblijnych z Mirrą. Dar ma twarz i imię biblijnej Ewy: pierwszej matki, pierwszej kobiety, która jest cielesna i boska zarazem. Z jednej strony, skuszona, z drugiej – ukoronowanie całego dzieła stworzenia, gdyż Pan Bóg stworzył Ją na końcu.
Intensywne nawilżenie: Dostarcza głęboką wilgoć, aby zwalczyć suchość dłoni.
Wzbogacony mirrą, aby dostarczyć niezbędne składniki dla zdrowia skóry.
Zawiera urzekający zapach, który poprawia nastrój i unosi zmysły.
Szybkie wchłanianie, lekką formuła nie pozostawia tłustego filmu na skórze.